„Bądźmy razem” – coroczne spotkanie integracyjne w DPS „Ostoja”

W środę 18 września odbyło się cykliczne spotkanie integracyjne „Bądźmy razem” w DPS „Ostoja”. Do Zgorzelca licznie zawitali mieszkańcy zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z powiatów ościennych oraz niemieckiego Ebersbach.

We wspólnym biesiadowaniu, konkursach, zabawach i tańcach nie zabrakło przyjaciół „Ostoi”, ludzi życzliwych i wolontariuszy. Organizatorzy gościli m.in. dom pomocy społecznej z Opolna, zgorzelecką „Jutrzenkę” , mieszkańców z Mirska,  Kowar,  Nielestna, Sosnówki,  Ebersbach w Niemczech a także POW i SOSW ze Zgorzelca.

Niespodzianką przygotowaną przez terapeutę zajęciowego był skecz pt.„ Mąż to potrafi” – krótka historia z życia kobiety pracującej w DPS. W główne role wcielili się zaproszeni goście, w tym Ireneusz Owsik – Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego.

Do zabawy rozgrzewał uczestników DJ z zespołu „Błękitne Kamizelki” z Łagowa. Na stołach gościła Dynia jako element dekoracyjny i kulinarny. Wolontariuszka Maria Sierżant wcieliła się w rolę pięknej „Pani Dyni”, która porwała wszystkich do tańca.

DPS „Ostoja” w Zgorzelcu dziękuje wszystkim, którzy przybyli na tę wspaniałą biesiadę oraz sponsorom i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu tak niepowtarzalnej imprezy. Do zobaczenia w przyszłym roku i pamiętajmy: „Nie szczędźmy czasu na to by być razem”.