Uczestnicy WTZ w starostwie

22 lipiec 2011

W piątek 22 lipca br. w zgorzeleckim starostwie gościli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji  „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy”.

Dziesięcioosobowa grupa wraz z opiekunem – Sławomirem Wojaczyńskim, oprowadzona przez Sekretarza Powiatu Bogusława Białonia, zapoznała się z funkcjonowaniem urzędu, sprawami, które można w nim załatwić a także z charakterem pracy urzędników samorządowych.

Uczestnicy odwiedzili kilka wydziałów, m.in.: Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, Wydział Komunikacji, Wydział Geodezji i Kartografii, Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów czy Biuro Rzecznika Prasowego, w których dyrektorzy mówili o zakresie ich obowiązków i kompetencji. Szczególne zainteresowanie wzbudziły procedury załatwiania spraw w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Uczestnicy WTZ odwiedzili również starostę Artura Bielińskiego, któremu wręczyli drobny upominek.

Kolejna grupa osób odwiedzi starostwo już we wrześniu.

Czerwiec 2019