Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rowerem do gwiazd. 16. Rowerowy Zlot Gwieździsty prowadzi do Herrnhut

08 maj 2017

Wszystkich miłośników wycieczek rowerowych zapraszamy do udziału w Rowerowym Zlocie Gwieździstym w powiecie Görlitz, który odbędzie się już 13 maja. Centralnym punktem docelowym jest w tym roku miejsce organizacji festynów przy Warsztacie Pokazowym Gwiazd Herrnhuckich.

Do gwiazd prowadzi dziesięć wyznaczonych tras. Przygotowana została również trasa wiodąca wokół Herrnhut. Najkrótsza z nich ma 18 kilometrów, najdłuższa – 100. Rajd można rozpocząć również poza granicami powiatu. Trasy rozpoczynają się w Bautzen, Libercu, Frýdlancie i Novým Borze.

- Bardzo się cieszymy, że dzięki ścisłej współpracy z libereckim krajem możemy zaoferować trzy oznakowane trasy prowadzące z Czech- mówi organizatorka Maja Daniel-Rublack z Entwicklungsgesellschaft Niederschlesische Oberlausitz mbH.

Wzdłuż tras znajduje się ponad 60 starannie przygotowanych stanowisk pieczątkowych, które zapraszają do odpoczynku i zatankowania energii. Na wielu z nich przygotowane są przekąski oraz programy rozrywkowe.

Każdy, kto zbierze na trasie przynajmniej trzy pieczątki, może wziąć udział w loterii. W tym roku do udziału w niej zachęca nagroda główna - rower trekkingowy. Wszyscy aktywni rowerzyści otrzymają na mecie dyplom uczestnictwa.

Dla rowerzystów i odwiedzających został przygotowany w Herrnhut program rozrywkowy z oprawą muzyczną. Fascynujący będzie z pewnością profesjonalny pokaz rowerowy mistrza świata Marco Hösela. Warto również zobaczyć Manufakturę Gwiazd Herrnhuckich, w której wytwarzane są tradycyjne papierowe gwiazdy. Zwiedzanie części produkcyjnej z przewodnikiem oferowane jest w odstępach półgodzinnych.

Oprócz tego, w dniu 13 maja w Herrnhut odbywa się "Dzień Otwartych Drzwi". Pani Daniel-Rublack informuje: - Oprócz 120- letniej Manufaktury Gwiazd Herrnhuckich, w naszym miejscu docelowym znajduje się wiele zabytków, interesujących placówek i ciekawych przedsiębiorstw. Rowerzyści biorący udział w Rowerowym Zlocie Gwieździstym powinni sobie zaplanować więcej czasu i skorzystać z okazji do zajrzenia za interesujące kulisy.
Kto przy tej okazji chce na chwilę zsiąść z roweru, może skorzystać z możliwości przejazdu bryczką przez Herrnhut.

Także w tym roku można skorzystać z przejazdu powrotnego autobusem. Po Świętach Wielkanocnych uczestnicy mogą przez Internet rezerwować przejazdy powrotne. Karty uczestnika oraz mapy z przebiegiem tras dostępne będą pod koniec kwietnia w Informacjach Turystycznych na terenie powiatu, a w dniu Rowerowego Zlotu Gwieździstego na wszystkich startowych stanowiskach pieczątkowych.

Trasy, miejsca z pieczątkami oraz program w załączeniu, 

www.sternradfahrt.de
www.herrnhut.de

 

 

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki