Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego

11 sierpień 2017

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Oddział we Wrocławiu wydał zmianę ostrzeżenia meteorologicznego o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych  na terenie województwa dolnośląskiego w 2 stopniu zagrożenia.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/2
Obszar: województwo dolnośląskie
Ważność: od godz. 09:10 dnia 11.08.2017 do godz. 24:00 dnia 11.08.2017
Przebieg: Na obszarze województwa dolnośląskiego występują burze z opadami deszczu, prognozowane opady od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Najsilniejsze burze z opadami deszczu występować będą od godzin popołudniowych, prognozowane opady od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Uwagi: Zmiana dotyczy czasu występowania zjawiska.
Obowiązują:
Do godz.18:00 dnia 11.08.2017 OSTRZEŻENIE nr 73 na UPAŁ/2 wydane o godz.21:58 dnia 09.08.2017.
Dyżurny synoptyk: Edyta Socha
Godzina i data wydania: godz. 09:06 dnia 11.08.2017