Transgraniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki

05 październik 2017

Wczoraj (4.10.) w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyło się uroczystsze rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2017/2018 Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zgorzelcu. Na zaproszenie Prezes Zarządu Stowarzyszenia Anny Śliwińskiej, w tym tak niezwykłym dla seniorów/studentów wydarzeniu udział wziął Wicestarosta Mariusz Wieczorek.

Inauguracja roku akademickiego jest okazją aby przekazać wszystkim słuchaczom Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyrazy szacunku i życzenia owocnej nauki. Dziś przysłowiowe szkolne mury otwierają się po raz kolejny dając możliwość integracji, wymiany doświadczeń, a także pogłębiania wiedzy. Uniwersytet, to nie tylko wykłady i warsztaty, ale także wasze miejsce spotkań, w którym możecie realizować swoje pasje. Jestem pełen uznania dla Państwa mądrości życiowej oraz chęci do aktywności społecznej.
Gratuluję uniwersytetowi jego wspaniałego rozwoju, a całej społeczności uczelnianej życzę wszelkiej pomyślności oraz tego, aby rozpoczynający się rok akademicki był pełen nowych wyzwań, sukcesów i satysfakcji ze zdobywania i przekazywania wiedzy – powiedział podczas swojego wystąpienia.

Warto przypomnieć, iż celem Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest prowadzenie form działalności edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej, twórczej i krajoznawczo-turystycznej dla osób starszych i niepełnosprawnych. Swoimi działaniami włącza osoby starsze do systemu kształcenia ustawicznego poprzez stymulowanie rozwoju osobowego oraz sprawności intelektualnej i fizycznej. Dąży do podnoszenia poziomu intelektualnego i komfortu życia ludzi starszych poprzez wszechstronną aktywizację społeczną. Upowszechnia wiedzę gerontologiczną, prowadzeni dialog międzypokoleniowy i przeciwdziała wykluczeniu i marginalizacji osób starszych.