Pasowanie uczniów w Dłużynie Dolnej

23 październik 2017

20 października w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej odbyła się jedna z najważniejszych i najbardziej emocjonujących chwil dla dzieci - uroczyste pasowanie uczniów klas 0 i 1, rozpoczynające ich drogę edukacyjną. W uroczystości, na zaproszenie dyrektor Aleksandry Rybaczuk, udział wziął również Wicestarosta Mariusz Wieczorek.

Zanim jednak doszło do ceremonii pasowania, dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, przygotowany pod czujnym okiem ich wychowawczyń. Pochwaliły się również zdobytą do tej pory wiedzą, w tym również poznanymi już zwrotami w języku niemieckim.
Następnie złożyły ślubowanie, przyrzekając uczyć się pilnie, szanować wszystkich oraz dbać o zwierzęta i rośliny. Obiecały również swoją pilna nauką i wzorowym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz swojej ojczyźnie – Polsce.

- W imieniu Starosty Zgorzeleckiego Pani Urszuli Ciupak oraz własnym, życzę wam z całego serca, drogie dzieci, nigdy nie gasnącego zapału do zdobywania wiedzy, samych najlepszych ocen na świadectwach a waszym rodzicom dumy z osiągnięć swoich ukochanych pociech – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie Wicestarosta Mariusz Wieczorek, wręczając na koniec nowym uczniom rożek wypełniony słodkościami.

Dyrektor Aleksandra Rybaczuk w obecności zaproszonych gości, starszych kolegów i koleżanek, wychowawców oraz rodziców, dokonała ceremonii pasowania uczniów, tym samym oficjalnie włączając ich do społeczności szkoły.
Uroczystość zakończono wręczeniem dzieciom ich pierwszych, szkolnych mundurków.