Warsztaty z waltorni w Szkole Muzycznej

30 październik 2017

27 października w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbyły się warsztaty z zakresu gry na waltorni, które poprowadziła uznana waltornistka i pedagog z Częstochowy- Maryla Limanowska.

Na co dzień prowadzi ona klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie, ponadto gra w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Pani Maryla Limanowska przyjechała do Zgorzelca na cały dzień, by przekazać swoje doświadczenie i cenne uwagi zgorzeleckim młodym waltornistom.
W zgorzeleckiej szkole muzycznej od wielu lat klasę waltorni prowadzi doświadczony nauczyciel- Krzysztof Spiesz. Wszyscy jego uczniowie, zarówno szkoły I, jaki i II stopnia, aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Młodsi i starsi z wielkim zainteresowaniem obserwowali lekcje otwarte i korzystali z uwag oraz cennych porad doświadczonego nauczyciela. W ramach warsztatów odbyły się także konsultacje dla uczniów i pedagogów zgorzeleckiej szkoły muzycznej pt. „Rola zadęcia w kształtowaniu dźwięku”.
To było owocne szkolenie zarówno dla uczniów, a także dla pedagogów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej.

Kwiecień 2018

Harmonogram Imprez Otwartych 2017