Ola Fitas z nagrodą główną w konkursie literackim

31 październik 2017

Dzisiaj (31.10.) w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu, Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak wraz z Wicestarostą Mariuszem Wieczorkiem wręczyli nagrodę główną za zajęcie I miejsca w powiatowym konkursie literackim pn. „Cudze chwalicie…”. Zwyciężczynią została 16-letnia Aleksandra Fitas z Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu, za opowiadanie pt. „Wieczna tęsknota”, nawiązujące do legendy związanej z Jerzmankami.

Aleksandra Fitas, choć młoda wiekiem, ma już na swoim koncie nie tylko wiele doskonałych prac ilustracyjnych, lecz również wydaną w ubiegłym roku autorską książkę pt. „Moja wielka podróż do mego małego świata”.

Organizatorem konkursu adresowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych z terenu powiatu zgorzeleckiego była Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

Celem konkursu, przypominamy, było rozwijanie umiejętności literackich mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, możliwość przedstawienia swojej twórczości oraz wzrost zainteresowania zagadnieniami dotyczącymi „małej ojczyzny”, tożsamości, poczucia przynależności i przywiązania do regionu.