Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

03 listopad 2017

Starosta Zgorzelecki, Burmistrz Miasta Zgorzelec oraz Dziekan Dekanatu Zgorzeleckiego zapraszają do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada o godzinie 11:00, rozpoczynając obchody Narodowego Święta Niepodległości, w kościele pw. Św. Bonifacego w Zgorzelcu zostanie odprawiona Msza Święta. Po wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny, o godzinie 12:00, wierni udadzą się pod pomnik Millenium, gdzie odbędzie się druga część uroczystości patriotycznej.

Natomiast, już o godzinie 15:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu rozpocznie się Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych. Ten wyjątkowy koncert organizowany jest od kilku lat przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Miasto Zgorzelec, a także naszych utalentowanych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.

Już dziś zapraszamy do Wspólnego Śpiewania, któremu przewodniczyć będzie Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod kierunkiem Małgorzaty Dudy. Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska.

Darmowe śpiewniki, z tekstami pieśni patriotycznych, sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, dostępne będą na miejscu.

Wstęp wolny.

Polecamy
Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki