DPS „Ostoja” co roku pamięta o grobach podopiecznych

07 listopad 2017

1 listopada – Święto Wszystkich Świętych – to dzień szczególny, inny niż pozostałe dni w roku. To czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich, znajomych i przyjaciół. To czas zadumy i wspomnień o tych, których już z nami nie ma. Zapalamy znicze, przynosimy kwiaty, zanosimy modlitwę, a wszystko w około nabiera innego wymiaru.

W DPS „Ostoja” od wielu lat kultywowana jest piękna tradycja porządkowania sześćdziesięciu grobów, składania kwiatów, palenia zniczy i ofiarowania modlitwy za podopiecznych, którzy żyli w naszym domu, a których mogiłami nie opiekuje się nikt z rodziny.

Niezmiennie, co roku mieszkańcy i pracownicy dbają w szczególny sposób o groby oddając im cześć i modlitwę, dzięki temu pamięć o nich nigdy nie zaginie.

Autor: DPS „Ostoja”