Droga w Gozdaninie została oficjalnie oddana do użytku

09 listopad 2017

Przez lata zaniedbywana, obecnie gruntownie zmodernizowana droga o długości 750 mb. przebiegająca przez miejscowość Gozdanin, została dzisiaj oficjalnie odebrana od wykonawcy i oddana do użytku. Odbioru dokonała Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Wicestarosta Mariusz Wieczorek, pracownicy merytoryczni Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu na czele z dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Agnieszką Skonieczką, odpowiedzialną za pozyskanie zewnętrznego dofinansowania i przeprowadzenie inwestycji, przedstawiciele Gminy Zgorzelec oraz wykonawcy.

To kolejna w tym roku inwestycja drogowa przekazana już w użytkowanie. Przypomnijmy, że w roku bieżącym gruntownego remontu doczekały się powiatowe drogi na trasie Radzimów – Bierna oraz Studniska Dolne - Studniska Górne. Natomiast w trakcie realizacji jest budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2376D w Skrzydlicach oraz przebudowa pobocza w ciągu drogi powiatowej nr 2395D w miejscowości Łagów.

Koszt modernizacji drogi w Gozdaninie wraz z remontem przepustów i poboczy wyniósł ponad 1 mln 305 tys. zł, z czego ok. 638 777 zł udało się pozyskać z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 Województwa Dolnośląskiego, pozostała część natomiast została sfinansowana przez Powiat Zgorzelecki oraz Gminę Zgorzelec.

Styczeń 2018

Harmonogram Imprez Otwartych 2017