Powrót do młodości mieszkańców DPS „Jutrzenka”

10 listopad 2017

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu wraz z Domem Opieki Społecznej „Jutrzenka” wspólnie zorganizowali imprezę środowiskową dla mieszkańców DPS. Do działań dołączyła się Szkoła Podstawowa Nr 5 w Zgorzelcu. Mieszkańcy z entuzjazmem przyjęli dzieci i młodzież szkolną. Uczniowie zaprezentowali się w repertuarze mającym na celu poprawić samopoczucie seniorów i zintegrować wszystkich.

Wspólne śpiewy oraz utwory wykonywane przez naszych młodych zdolnych uczniów z pewnością przełożyły się na chwilowy powrót do młodości i poprawę humoru mieszkańców, którzy codziennie zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami.

W drugiej części imprezy pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zgorzelcu przeprowadzili działania edukacyjne, związane z profilaktyką chorób wątroby oraz jej regeneracji poprzez odpowiednio dobraną żywność. Wyemitowano filmy, skecz oraz przeprowadzono quiz z nagrodami dla najbardziej aktywnych uczestników.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu składa podziękowania Dorocie Frazik która przyczyniła się do organizacji tej imprezy. Szczególne podziękowania dla uczniów: Laury Moroz, Kai Drążek, Julii Michaluk, Aleksandry Słabickiej, Huberta Grabowskiego, Szymona Siemiatyckiego, Martyny Kazimierskiej, Anny Szeremety, Alicji Nikadon, Jagody Kowalskiej, Zofii Ratajczak i ich opiekunki pani Doroty Baranowskiej.

Autor: G. Niedziela

Grudzień 2018