Mieszkańcy „Ostoi” nie rzucą ziemi skąd ich ród!

15 listopad 2017

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości – jest to wyjątkowy dzień w kalendarzu świąt państwowych – upamiętniający jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. W naszym domu również świętowaliśmy wydarzenie sprzed 99 lat.

Przy oprawie muzycznej naszego wolontariusza Zdzisława Szpaka śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Grono naszych mieszkańców z wielkim zaangażowaniem uczestniczyło we wspólnym koncercie.

W naszym repertuarze nie mogło zabraknąć najważniejszych pieśni: „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „Roty”. Oprócz polskich pieśni patriotycznych nieodłącznym symbolem tego święta była flaga Polski.

Spotkania patriotyczne upamiętniające historię Polski są dla naszych seniorów ważnym elementem ich życia – przecież niejednokrotnie oni sami brali czynny udział w tworzeniu historii.

Autor: DPS „Ostoja”