Zwycięzcy konkursu Feliks Nowowiejski- moja inspiracja

15 listopad 2017

Z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości, podczas koncertu Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych 11 listopada w MDK, odbył się finał konkursu plastycznego pt. Feliks Nowowiejski- moja inspiracja. Organizatorem konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, która za cel postawiła sobie upowszechnianie wiedzy na temat swojego patrona w 140. rocznicę urodzin kompozytora.

Do konkursu przystąpiło 11 szkół z Miasta i Gminy Zgorzelec oraz Gminy Sulików. Po eliminacjach szkolnych nadesłano ponad 50 najlepszych prac plastycznych. Wszystkie były piękne, pełne barw narodowych, bardzo muzyczne i wymowne.

Zwycięskie prace można oglądać na wystawie w holu Miejskiego Domu Kultury, a później w salach Szkoły Muzycznej.

Jury w składzie: Agata Szmigiel, Tomasz Szeremeta, Anna Krupa i Michał Błaszczyk przyznało 5 nagród głównych oraz 6 wyróżnień. Nagrody wręczyła dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu- Jolanta Tokarczyk.

Nagrody główne w konkursie plastycznym Feliks Nowowiejski- moja inspiracja:
Aleksandra Jaguś - Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie
Jakub Bojakowski - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej Curie
Jakub Patro - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie
Anna Durasiewicz - Prywatna Szkoła Podstawowa PRYMUS
Karolina Broda - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim

Wyróżnienia w konkursie plastycznym Feliks Nowowiejski- moja inspiracja:
Zuzanna Grudzień - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie,
Maria Pokrzewińska - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej Curie,
Miłosz Schodnik - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie,
Kacper Gąsior - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie,
Sebastian Zimny - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie,
Dominik Ławrynowicz - Szkoła Podstawowa TĘCZA, nauczyciel Izabela Kaputa
Gratulacje dla zwycięzców i wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu i ich nauczycieli!

Autor: Dorota Adaszewska

Styczeń 2018