Umowa o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu na potrzeby utworzenia warsztatów szkolnych” została podpisana

06 grudzień 2017

W dniu 27.09.2017 roku pomiędzy Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 a Powiatem Zgorzeleckim została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn „Przebudowa budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu na potrzeby utworzenia warsztatów szkolnych”, nr projektu RPDS.07.02.01-02-0013/16 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, działanie 7.2 Inwestycje w edukację ponadgimnazjalną, w tym zawodową, Poddziałanie 7.2.1 Inwestycje w edukację ponadgimnazjalna, w tym zawodową – konkursy horyzontalne – nabór OSI.

Celem projektu jest poprawa warunków nauczania oraz podniesienie jakości kształcenia w szkolnictwie zawodowym. Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, w tym do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Projekt będzie realizowany w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgorzelcu. Przedmiotem projektu jest przebudowa warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu i utworzenie w nich pracowni zawodowych na potrzeby kształcenia praktycznej nauki zawodu obu szkół wraz z wyposażeniem i zapleczem socjalno-sanitarnym. W przebudowanym obiekcie powstaną następujące pracownie zawodowe: pracownia urządzeń techniki komputerowej, pracownia badań i ochrony środowiska, pracownia montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych, pracownia dydaktyczna i warsztatowa robót murarsko-tynkarskich, pracownia warsztatowa i dydaktyczna montażu systemów suchej zabudowy, pracownia dydaktyczna i warsztatowa robót malarsko-tapeciarskich, pracownia warsztatowa robót posadzkowo-okładzinowych oraz 5 sal dydaktycznych wraz z zapleczem. W ramach projektu zaplanowano także doposażenie pracowni zawodowych znajdujących się w budynkach dydaktycznych Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych (pracowni komputerowych technik multimedialnych; pracowni do tworzenia stron internetowych, aplikacji internetowych oraz baz danych; pracowni lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych; pracowni podstaw elektrotechniki i elektroniki) oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (pracowni budowlanej – dokumentacji technicznej i rysunku technicznego, pracowni budowlanej – kosztorysowania i normowania). W celu udostępnienia uczniom niepełnosprawnym pracowni znajdujących się na I piętrze budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu zostanie zakupiony schodołaz gąsienicowy.

Okres realizacji:2016-2018
Całkowita wartość projektu: 3 338 903,87 zł, z czego dofinansowanie z EFRR 85% 2 838 068,29 zł.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.