Kolejna zbiórka żywności za nami

07 grudzień 2017

W piątek (1 grudnia) rozpoczęła się, trwająca trzy dni, Świąteczna Zbiórka Żywności – jedna z największych akcji charytatywnych, której organizatorem jest Bank Żywności. W naszym powiecie koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

Jak zawsze w akcję włączyli się wolontariusze ze zgorzeleckich szkół i stowarzyszeń m.in. Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii i Stowarzyszenie Apostolstwo Trzeźwości.

W Bogatyni i Porajowie żywność zbierali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Barbary i Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Stowarzyszenie Jan III i Dzieci w Porajowie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Węglińcu zaangażowali się w zbiórkę, w tamtejszych sklepach.

Podczas akcji zebrano łącznie ponad 3 tony produktów, które zostaną, w formie paczek, przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom.

Luty 2018

Harmonogram Imprez Otwartych 2017