Zagrażający bezpieczeństwu komin w Bogatyni został rozebrany

14 grudzień 2017

Wczoraj (13.12.) Wicestarosta Mariusz Wieczorek wraz z pracownikami merytorycznymi Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu dokonał odbioru zakończonej już inwestycji, polegającej na rozbiórce trzonu komina przemysłowego na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni.

Konieczność rozbiórki ponad 30-metrowego komina podyktowana była jego złym stanem technicznym, na który złożyło się m.in. pionowe pęknięcie muru trzonu, korozja powierzchni cegieł i jego elementów stalowych oraz liczne ubytki w konstrukcji.

Wykonawcą zamówienia była specjalistyczna firm MOLTO z Wrocławia, świadcząca usługi przy wykorzystaniu technik „alpinistycznych” a jego całkowity koszt, sfinansowany w całości ze środków własnych Powiatu Zgorzeleckiego, wyniósł 82 025 zł.

Maj 2019