Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych w ramach projektu Interreg RegionalManagement

21 grudzień 2017

7 grudnia 2017 w Augustum-Annen-Gymnasium w Goerlitz odbyły się targi turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele polskich i saksońskich szkół, dyrektorzy szkół partnerskich, Paweł Kurant – Kierownik Wspólnego Sekretariatu SN-PL 2014-2020, Magdalena Dunikowska – Opiekun Projektu RegionalManagement Wspólny Sekretariat SN-PL 2014-2020 przedstawiciele Partnerów projektu, przedstawiciele władz lokalnych Goerlitz/Zgorzelec.

Saksońska Agencja Oświatowa realizuje od września 2016 roku we współpracy z polskimi partnerami projekt edukacyjny RegionalManagement. 1. Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych były okazją nie tylko do zaprezentowania dotychczasowych wyników współpracy między polskimi i saksońskimi szkołami oraz partnerami projektu, lecz także umożliwły spotkanie wszystkich uczestników projektu i praktyczne zastosowanie umiejętności i kwalifikacji zawodowych w dziedzinach: menedżer turystyki regionalnej i menedżer kultury, nabytych w trakcie projektowych działań edukacyjnych.

Zaróno uczniowie, jak i zaproszeni goście uczestniczyli w wielu dodatkowych warsztatach, prelekcjach w muzeum oraz tematycznym zwiedzaniu Görlitz.

Kwiecień 2018

Harmonogram Imprez Otwartych 2017