Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończenie realizacji projektu pn.: „Zakup nowoczesnego sprzętu do pracowni matematyczno – przyrodniczych i cyfrowych wraz z działaniami termomodernizacyjnymi w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu”

21 grudzień 2017

Powiat Zgorzelecki informuje o zakończeniu realizacji projektu  pn.: „Zakup nowoczesnego sprzętu do pracowni matematyczno – przyrodniczych i cyfrowych wraz z działaniami termomodernizacyjnymi w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, działanie 7.2 „Inwestycje w edukację ponadgimnazjalną, w tym zawodową”, podziałanie 7.2.1 „Inwestycje w edukację ponadgimnazjalną, w tym zawodową – OSI”.

 Celem projektu była poprawa warunków nauczania w zakresie zajęć matematyczno
– przyrodniczych i cyfrowych w Liceum Ogólnokształcącym w Zgorzelcu.

Projekt obejmował wyposażenie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu w niezawodną sieć bezprzewodową oraz doposażenie w sprzęt multimedialny
i komputerowy pracowni cyfrowej i matematyczno – przyrodniczych.

W ramach projektu zakupiono multimedialne nowoczesne wyposażenie pracowni szkolnych do wspomagania rozwoju uczniów, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przy pracowni komputerowej utworzono nowoczesną serwerownię oraz zakupiono 20 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem, wykonano bezprzewodową sieć lokalną (10 punktów dostępowych sieci WLAN i budowa sieci LAN). Pracownię komputerową wyposażono w narzędzie do spotkań on-line i konferencji internetowych – Webex. Do gabinetów matematyczno – przyrodniczych zakupiono 9 zestawów multimedialnych składających się z komputera, projektora, tablicy multimedialnej, wizualizera i głośników. W ramach projektu wykonano działania termomodernizacyjne polegające na wymianie wyeksploatowanych i awaryjnych piecy gazowych na trzy pompy ciepła typu woda/powietrze na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynku dydaktycznym Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu. Dla usprawnienia przemieszczania się osobom niepełnosprawnym w obrębie budynku dydaktycznego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu zakupiono schodołaz gąsienicowy.

Okres realizacji projektu 10.06.2016 – 29.12.2017 r.

Całkowita wartość projektu: 561 404,05 zł, z czego dofinansowanie z EFRR 85% 477 193,43

 

Polecamy
Kalendarium
Grudzień 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki