Powiat Zgorzelecki wysoko w rankingu LZS!

02 styczeń 2018

Podczas sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego (29.12.17r.) Przewodniczący Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Powiatu Zgorzeleckiego Franciszek Haber uroczyście wręczył Staroście Zgorzeleckiemu Urszuli Ciupak puchar za zajęcie przez Powiat Zgorzelecki V miejsca w końcowej klasyfikacji Dolnośląskich XVIII Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.

Uroczyste podsumowanie Dolnośląskich XVIII Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast odbyło się 15 grudnia w miejscowości Gaj Oławski. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, samorządów powiatowych oraz gmin. Powiat Zgorzelecki reprezentowali: Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Współpracy z Mediami Cezary Sitek, zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin oraz Przewodniczący Zrzeszenia LZS Powiatu Zgorzeleckiego Franciszek Haber.

Kluczowym momentem uroczystości było odczytanie końcowej klasyfikacji Dolnośląskich XVIII Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast, w której to Powiat Zgorzelecki uplasował się na V miejscu (tj. o dwie lokaty wyżej niż w ubiegłym roku).

Powiat uczestniczył w 15 turniejach strefowych oraz we wszystkich finałach dolnośląskich LZS. Nasi reprezentanci zajęli 9 pierwszych miejsc w imprezach strefowych oraz 2 pierwsze miejsca w finałach dolnośląskich.

Klasyfikacja końcowa Dolnośląskich XVIII Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast prezentuje się następująco:
I miejsce- Oława
II miejsce- Kłodzko
III miejsce- Świdnica
IV miejsce- Lubin
V miejsce- Zgorzelec

Realizacja programu igrzysk LZS oraz koordynacja imprez sportowych spoczywała w gestii Przewodniczącego Zrzeszenia LZS Powiatu Zgorzeleckiego Franciszka Habra.

Fot. G. Miłoszewicz

Styczeń 2018