Międzynarodowy Orszak Trzech Króli już w najbliższą sobotę

04 styczeń 2018

„Bóg jest dla wszystkich, wszyscy do stajenki” to hasło przewodnie Międzynarodowego Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia już po raz piąty przejdzie ulicami Zgorzelca i Görlitz. Świąteczny Orszak Anno Domini 2018 wyruszy o godzinie 13:00 sprzed kościoła Trójcy Świętej na Obermarkt w Görlitz.

Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Elektrowni Turów, jak zawsze urozmaicać będą inspirowane Biblią scenki jasełkowe w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Trzej Monarchowie wraz ze swoimi dziecięcymi królewskimi orszakami oraz zwierzętami z Naszego ZOO, będą podążać za gwiazdą do Bożej Dzieciny leżącej w żłóbku w stajence przy Miejskim Domu Kultury. Tam scena pokłonu Trzech Króli zakończy uroczysty jubileuszowy Orszak, a zmarznięci uczestnicy jak zawsze będą mogli pokrzepić się gorącymi napojami, szczodrakami i domowym ciastem. Pieniądze ze sprzedaży zasilą fundusz Orszaku i pozwolą uczynić go jeszcze bardziej kolorowym.

Do wspólnego kolędowania, udziału w największych ulicznych jasełkach i wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego serdecznie zapraszamy i zachęcamy.

Lipiec 2018

Harmonogram Imprez Otwartych 2017