Uroczysty Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta

08 styczeń 2018

W sobotę (tj. 6 stycznia 2018r.) ulicami Goerlitz i Zgorzelca przeszedł Orszak Trzech Króli. Był to już piąty uroczysty przemarsz orszaku, którego hasłem było „Bóg jest dla wszystkich. Wszyscy do Stajenki”.

Za gwiazdą podążali Trzej Królowie Kacper, Melchior i Baltazar wraz z wielobarwną świtą.

W uroczystości wzięli udział Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Wicestarosta Mariusz Wieczorek, przedstawiciele władz samorządowych z terenu Powiatu Zgorzeleckiego, duchowni oraz mieszkańcy Zgorzelca i okolic.

Uczniowie szkół średnich przygotowali scenki, które przedstawiały pełną pokus drogę Trzech Króli do Betlejem. Na końcu drogi, przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, miała miejsce ostatnia scenka – Stajenka w Betlejem, a w niej Święta Rodzina.

Wydarzenie uatrakcyjnił udział zwierząt z ZOO w Goerlitz: wielbłąda oraz lam.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Elektrowni Turów.