Ogłoszenie o środkach finansowych przeznaczonych na aktywizację zawodową osób w wieku do 30 roku życia

26 styczeń 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu informuje, że dysponuje środkami finansowymi na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w wieku do 30 życia, które mogą być przeznaczone na wsparcie w postaci: bonu na zasiedlenie, organizację staży w ramach bonu stażowego, zatrudnienie w ramach bonu zatrudnieniowego.

Zapraszamy zainteresowanych bezrobotnych do składania przedmiotowych wniosków. Wnioski są przyjmowane w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu przy ul. Pułaskiego 14. Wnioski rozpatrywane będą w kolejności wpływu do Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu. W sytuacji wyczerpania środków przeznaczonych na w/w cele opublikowany zostanie stosowny komunikat.

Przedmiotowe wsparcie finansowane będzie przede wszystkim w ramach środków:
- Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój w projekcie „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie zgorzeleckim (III)” - Poddziałanie 1.1.2,
- Funduszu Pracy przyznanych dla powiatu na podstawie algorytmu powiatu.

Złożenie kompletnego i prawidłowo sporządzonego wniosku oraz spełnienie kryteriów ustawowych nie będzie równoznaczne z przyjęciem wniosku do realizacji, ponieważ pomoc w formie bonu ma charakter fakultatywny ( nie ma również procedury odwoławczej od odmowy przyznania bonu).

Szczegółowe informacje na temat bonu można uzyskać u doradcy klienta oraz w pokoju nr 110 lub 111 (telefon - 757755605, wew. 110 - 111 757770530) w godzinach od 8.00 do 14.00.oraz na stronie internetowej Urzędu.

Ogólne zasady udzielania w/w wsparcia oraz aktualne formularze wniosków wraz z kompletem załączników dostępne są u doradcy klienta i mogą zostać wydane po założeniu Indywidualnego Planu Działania.

Autor: Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu

Lipiec 2018