Konkurs na „Najpiękniejszy żłóbek dla Bożej Dzieciny w Kościołach Powiatu Zgorzeleckiego” został rozstrzygnięty

26 styczeń 2018

Dzisiaj w budynku Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu odbyło się spotkanie, podczas którego nagrodzono parafie biorące udział w V edycji konkursu na „Najpiękniejszy żłóbek dla Bożej Dzieciny w Kościołach Powiatu Zgorzeleckiego”.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak odwiedziła łącznie 12 kościołów. Przy ocenie żłóbków brano pod uwagę kryteria, takie jak: oryginalność pomysłu i ogólne wrażenie estetyczne, dobór i wykorzystanie materiałów czy trwałość konstrukcji. Jury jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce Kościołowi p. w. Św. Piotra i Pawła w Miedzianej.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – kościół p. w. Św. Piotra i Pawła w Miedzianej
II miejsce – kościół p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie
III miejsce – kościół p. w. Kościół NMP Królowej Korony Polskiej w Gronowie

Wyróżnienia otrzymały parafie i kościoły:
• p. w. Św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku
• p. w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osieku Łużyckim
• p. w. św. Piotra i Pawła w Radomierzycach
• p. w. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie
• p. w. Józefa Robotnika w Zgorzelcu
• p. w. św. Bonifacego w Zgorzelcu
• p. w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Żarskiej Wsi
• p. w. Matki Bożej Łaskawej Tylicach
• p. w. Św. Marii Magdaleny w Bogatyni

Komisja postanowiła wręczyć jedną nagrodę specjalną, która przypadła Ks. Danielowi Prentkiemu z Parafii p. w. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie, w docenieniu trudu, inwencji twórczej oraz staranności wykonania tzw. szopki krakowskiej.

Wrzesień 2018