Wycieczka do Dobkowa

05 luty 2018

Dnia 11 stycznia 2018 r. w ramach projektu pn. „Hallo Nachbar – pokonanie bariery językowej i kulturowej szansą na rozwój kompetencji uczniów niepełnosprawnych odbyła się wycieczka do Dobkowa. W wycieczce uczestniczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu oraz uczniowie z Gutenbergschule w Niesky.

Celem wycieczki było interaktywne, nowoczesne centrum edukacji o Ziemi i regionie - Sudecka Zagroda Edukacyjna. Na miejscu dowiedzieliśmy się o fascynującej przeszłości Ziemi, która mieści się w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, czyli w regionie Gór i Pogórza Kaczawskiego. Centrum bogate jest w liczne gry edukacyjne, makiety oraz efektowne stymulacje. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych edukatorów: tematyką wulkanów zaciekawiła nas Pani Julia Jankowska (Dyrektor Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej), natomiast minerałami oczarował nas Pan Marcin Jaśkiewicz (geolog).

Pobyt w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej był dla wszystkich świetną zabawą, podczas której, wiedza i umiejętności przekazywane były w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach.

Podsumowaniem wycieczki był wspólny obiad w Villi Greta, gdzie posiłki przygotowywane są z ekologicznych upraw wg sprawdzonych, tradycyjnych receptur, zgodnie z zasadą slow food.

Celem Projektu „Hallo Nachbar” jest pokonywanie bariery językowej, nabywanie umiejętności współpracy w grupie, nawiązywanie nowych znajomości oraz poszerzanie wiedzy ogólnej. Wspólne wycieczki są doskonałym momentem, aby nabywać nowe umiejętności, doskonalić język polski oraz niemiecki oraz zdobywać wiedzę.

Projekt "Hallo Nachbar – pokonanie bariery językowej i kulturowej szansą na rozwój kompetencji uczniów niepełnosprawnych" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022.

Autor: D. Buczkowska