Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Dobkowa

05 luty 2018

Dnia 11 stycznia 2018 r. w ramach projektu pn. „Hallo Nachbar – pokonanie bariery językowej i kulturowej szansą na rozwój kompetencji uczniów niepełnosprawnych odbyła się wycieczka do Dobkowa. W wycieczce uczestniczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu oraz uczniowie z Gutenbergschule w Niesky.

Celem wycieczki było interaktywne, nowoczesne centrum edukacji o Ziemi i regionie - Sudecka Zagroda Edukacyjna. Na miejscu dowiedzieliśmy się o fascynującej przeszłości Ziemi, która mieści się w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, czyli w regionie Gór i Pogórza Kaczawskiego. Centrum bogate jest w liczne gry edukacyjne, makiety oraz efektowne stymulacje. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych edukatorów: tematyką wulkanów zaciekawiła nas Pani Julia Jankowska (Dyrektor Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej), natomiast minerałami oczarował nas Pan Marcin Jaśkiewicz (geolog).

Pobyt w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej był dla wszystkich świetną zabawą, podczas której, wiedza i umiejętności przekazywane były w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach.

Podsumowaniem wycieczki był wspólny obiad w Villi Greta, gdzie posiłki przygotowywane są z ekologicznych upraw wg sprawdzonych, tradycyjnych receptur, zgodnie z zasadą slow food.

Celem Projektu „Hallo Nachbar” jest pokonywanie bariery językowej, nabywanie umiejętności współpracy w grupie, nawiązywanie nowych znajomości oraz poszerzanie wiedzy ogólnej. Wspólne wycieczki są doskonałym momentem, aby nabywać nowe umiejętności, doskonalić język polski oraz niemiecki oraz zdobywać wiedzę.

 

Projekt "Hallo Nachbar – pokonanie bariery językowej i kulturowej szansą na rozwój kompetencji uczniów niepełnosprawnych" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022.

Autor: D. Buczkowska

Polecamy
Kalendarium
Luty 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki