Ośrodek Wsparcia dla mieszkańców naszego powiatu

12 marzec 2018

Kobiety z dziećmi oraz kobiety w ciąży pochodzące z powiatu zgorzeleckiego, które znajdują się w kryzysie mogą otrzymać pomoc w postaci schronienia oraz specjalistycznej pomocy w Ośrodku Wsparcia w Pobiednej, ul. Hetmańska 61.

Powiat Zgorzelecki podpisał porozumienie z Powiatem Lubańskim w zakresie zapewnienia mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego całodobowego, okresowego pobytu w w/w Ośrodku Wsparcia.

Do ośrodka wsparcia mogą być kierowane matki z małoletnimi dziećmi i inne osoby sprawujące opiekę nad dziećmi. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę i specjalistyczne wsparcie dla dorosłych i dla dzieci m.in. psychologiczno - terapeutyczne oraz w zależności od potrzeb - poradnictwo prawne i socjalne.

Autor: PCPR w Zgorzelcu

Wrzesień 2018