III edycja "Biegu z Korczakiem" za nami

16 maj 2018

W ubiegłą sobotę (12 maja), w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu, odbyła się III edycja imprezy sportowej pn. „Biegnij z Korczakiem”. Uczestnicy biegali w następujących kategoriach wiekowych: do lat 6, 7-9 lat, 10-12 lat, do 15 roku życia, do 20 roku życia oraz powyżej lat 20, na różne dystanse.

Jako pierwsi wystartowali milusińscy do lat 6, mierząc się z dystansem 200m. Zaraz po nich do biegu ustawiły się dzieci od 7 do 9 roku życia, które do pokonania miały odcinek 600 m. Następnie przyszła kolej na biegaczy od 10 do 12 lat, którzy pobiegli na 1000 m. Kolejni na starcie byli zawodnicy do 15 lat (bieg na 3 km), młodzież do 20 roku życia (4 km) oraz kobiety i mężczyźni powyżej 20 roku życia (5 km).

Klasyfikacja końcowa biegu prezentuje się następująco:

3000m – dziewczęta

I miejsce – Jakub Krupiński
II miejsce – Tomasz Rabski
III miejsce – Łukasz Leszczuk, Andrzej Ławniczak

III edycja „Biegu z Korczakiem” ponownie okazała się świetną zabawą oraz wydarzeniem integrującym dzieci i młodzież w różnych grupach wiekowych. Zawodnikom dopisały zarówno pozytywne nastroje, jak i pogoda.

W imieniu Starosty Zgorzeleckiego Urszuli Ciupak, zwycięzcą nagrody wręczyła Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bogusława Witkowska.

Zdjęcia: A. Hajduczek

Czerwiec 2018