Piknik Kresowo-Patriotyczny w Czerwonej Wodzie

16 maj 2018

Wczoraj (15 maja) w Czerwonej Wodzie odbył się Piknik Kresowo-Patriotyczny, którego inicjatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie. W wydarzeniu wziął udział Wicestarosta Zgorzelecki Mariusz Wieczorek.

To właśnie w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, w związku z tym w całym kraju organizowane są wydarzenia o charakterze patriotycznym. Do takich właśnie należy zorganizowany przez dzieci, nauczycieli oraz mieszkańców Czerwonej Wody i Godzieszowa Piknik Kresowo-Patriotyczny w Czerwonej Wodzie.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie szkoły podstawowej przedstawili przygotowaną przez siebie inscenizację, obrazującą życie ludzi na Kresach. Na tym jednak nie koniec. Po przedstawieniu uczestnicy pikniku mogli połączyć swoje głosy, śpiewając znane piosenki ludowe oraz pieśni patriotyczne.

Oprócz bogatej części artystycznej, na gości czekały prezentacje miejsc pochodzenia bliskich, przywołujące wspomnienia kresowiaków oraz fotografie, przedstawiające dawną, wschodnią ojczyznę przodków. Całość przygotowana starannie przez uczniów.

Dodatkowym atutem spotkania były smakołyki przygotowane przez mieszkańców: chleb ze smalcem lub świeżo zrobionym masłem, pierogi, a nawet gofry.

Czerwiec 2018

Harmonogram Imprez Otwartych 2017