Nabory w ramach OP 2 Rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia w Programie Interreg V-A Republika Czeska – Polska

17 maj 2018

Mając na uwadze korzyści płynące ze współpracy z partnerami czeskimi w ramach projektów transgranicznych, zachęcam Państwa do aplikowania o środki w ramach osi priorytetowej 2 Rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia Programu Interreg V-A Republika Czeska — Polska. W ramach ogłoszonego (najprawdopodobniej ostatniego) naboru Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 18,63 milionów euro na projekty standardowe oraz 4 milionów euro na projekty dotyczące zarządzania regionem turystycznym/marki turystycznej.

Jednocześnie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprasza do udziału w konsultacjach projektów, które odbywają się zarówno w formie tradycyjnej jak i warsztatowej w siedzibie Regionalnego Punktu Kontaktowego w Wałbrzychu po uprzednim uzgodnieniu terminu z pracownikami punktu.

Konsultacje warsztatowe realizowane są w grupach 3-5 osobowych, w formule zajęć praktycznych, podczas których omawiane są różne aspekty przygotowania projektu, m.in. budżet i załączniki do wniosku o dofinansowanie czy obsługa sytemu MS2014+. W trakcie spotkań uczestnicy mają również możliwość konsultacji swojego pomysłu z naszymi pracownikami.

Informacje dotyczące Programu oraz zasad i terminów naborów propozycji i wniosków projektowych, w tym dokumenty niezbędne do przygotowania projektu, dostępne są na stronie www.cz-pl.eu, a szczegółowych informacji o naborach projektów oraz możliwościach konsultacji udzielają pracownicy Regionalnego Punktu Kontaktowego w Wałbrzychu Pani Ilona Kwiecińska i Pan Sebastian Pacyna.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Regionalny Punkt Kontaktowy w Wałbrzychu
58-304 Wałbrzych, ul. Wysockiego 29 (Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia) tel. (74) 667 09 90, 667 09 91
e-mail: rpk @dolnyslask. pt