Srebro i brąz w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski!

30 maj 2018

Medalowy występ Filipa Olszaka i Dawida Śnieżyka w najważniejszej dla młodzieżowców imprezie taekwondo olimpijskiego w kraju.

Trzech sportowców UKS Warrior reprezentowało nasze miasto podczas Mistrzostw Polski Juniorów (Kamil Iwański) oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski (Filip Olszak i Dawid Śnieżyk), jakie w miniony weekend rozegrano w Pleszewie. Są to dwa najważniejsze turnieje w sezonie dla tych kategorii wiekowych.

Świetny start zanotowali nasi młodzieżowcy. Filip Olszak po trzech zwycięskich pojedynkach w walce finałowej zmierzył się z olimpijczykiem z Rio i brązowym medalistą Mistrzostw Europy seniorów - Karolem Robakiem. Niestety, pomimo ambitnej postawy Filip przegrał na punkty i ostatecznie został wicemistrzem Polski.

Dużym zaskoczeniem był udany występ Dawida Śnieżyka, który powrócił po kilku latach przerwy. Jednak talent oraz dobre szkolenie pozwoliły mu stanąć na trzecim stopniu podium. Brawo! W kategorii juniora Kamil Iwański przegrał na punkty w pierwszej walce i odpadł z dalszych rozgrywek.

Teraz, przed nami wakacje podczas których zawodnicy UKS Warrior wezmą udział w obozie sportowym oraz będą kontynuowali treningi. - skomentował trener Wojciech Pawłowski - Natomiast grupa zawodnicza będzie intensywnie przygotowywała się do nowego sezonu, a Filip Olszak do startu w Mistrzostwach Europy Młodzieży. Chciałbym podziękować Urzędowi Miasta Zgorzelec, Starostwu Powiatowemu w Zgorzelcu oraz PGE GiEK S.A. za środki, dzięki którym możliwe było przygotowanie oraz udział w Mistrzostwach Polski.

Wrzesień 2018