XV Maraton Matematyczny

04 czerwiec 2018

30 maja 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbyła się XV edycja Maratonu Matematycznego. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 116 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszych matematyków wytypowały: Gimnazjum Łużyckie ze Zgorzelca i Gimnazjum nr 1 z Bogatyni, Gimnazjum Europejskie ze Zgorzelca, Gimnazjum nr 2 z Bogatyni, Gimnazjum Cogito ze Zgorzelca, Gimnazjum  z Porajowa, Gimnazjum z Węglińca oraz Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu, Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, Gimnazja z Jerzmanek, Ruszowa, Pieńska.

W turnieju uczestniczyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu, Liceum Ogólnokształcącego Cogito, Liceum Europejskiego w Zgorzelcu, Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Emilii Plater  w Zgorzelcu, oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu – organizatora wszystkich edycji konkursu. Maraton realizowany jest w trzech kategoriach: gimnazja, licea i technika. Odbywa się 5 dwudziestominutowych etapów, w czasie których uczestnicy konkursu rozwiązują  zależnie od kategorii, po 5 lub 6 zadań. O przejściu do kolejnej tury eliminacji, decydują punkty zdobyte na poprzednich etapach. Do kolejnych etapów przechodzą uczniowie najzdolniejsi, mający największa wiedzę i umiejętności matematyczne oraz świetną kondycję – bo łącznie w całym turnieju trzeba rozwiązać 30 zadań. To wymaga wysiłku. Po kolejnych etapach konkursu oraz dwóch dogrywkach w 2018 roku wyłoniono następujących laureatów:

W kategorii gimnazjalnej:

• Urząd Miasta i Gminy Pieńsk,
  • Urząd Miasta Zawidów,
  • Ariel Maciaszek Optima Business,
  • Polski Instytut Fizjoterapii i Sportu.

Wrzesień 2018