Okrągły jubileusz OSP w Czerwonej Wodzie

04 czerwiec 2018

W sobotę 2 czerwca br. w Czerwonej Wodzie miała miejsce podniosła uroczystość z okazji 70-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak tradycja nakazuje, wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym, po zakończeniu której uczestnicy przemaszerowali ulicami Czerwonej Wody na plac strażacki.

Tam nastąpiło odsłonięcie specjalnej wmurowanej tablicy w Hołdzie Strażakom, Założycielom i Kontynuatorom Działalności Ochotniczej straży Pożarnej w Czerwonej Wodzie, za bezinteresowną pomoc bliźniemu i społeczeństwu w 70 rocznicę powstania.

Powiat Zgorzelecki, w tej tak ważnej dla lokalnej społeczności uroczystości reprezentował Wicestarosta Mariusz Wieczorek, który podczas swojego wystąpienia pogratulował strażakom jubileuszu oraz złożył podziękowania za ich ofiarność, odwagę i nieustanną gotowość niesienia pomocy w przypadkach wymagających ich zaangażowania.

Jubileusz powstania OSP w Czerwonej Wodzie stanowił doskonałą okazję do uhonorowania szczególnie wyróżniających się strażaków odznakami Związku OSP RP oraz medalami za Zasługi dla Pożarnictwa. Wyróżniona została również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, działająca przy tamtejszych strażakach-ochotnikach.

W jubileuszu wzięli udział również  m.in. gospodarz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu st. kpt. Artur Czułajewski, członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego we Wrocławiu druh Kazimierz Słabicki, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu druh Jan Kolbuch, byli komendanci Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca i Bolesławca, przedstawiciele samorządu lokalnego,  strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek,  w tym z FFW Kodersdorf oraz mieszkańcy gminy. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta PGE KWB Turów.

Wrzesień 2018