Koncert Trio Tango

08 czerwiec 2018

19 czerwca o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się wyjątkowy Koncert TRIO TANGO, zespołu kameralnego utworzonego przez świetnych muzyków i pedagogów PSM: Annę Krupę (skrzypce), Joannę Lewicką (akordeon) i Dominika Lewickiego (fortepian).

Usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: Richard Galliano, Astor Piazzolla, Jacob Gade, Carlos Gardel, których łączy zamiłowanie do tanga. To właśnie tango w różnych opracowaniach i odmiennych klimatach jest główną ideą koncertu. Tango jako utwór stylizowany, jest często wykorzystywane w muzyce filmowej. Stąd też powszechnie znamy takie utwory jak: Por una Cabeza, Oblivion, Jalousie, Adios Nonino, czy S. V. P.

Gorące rytmy, przeboje muzyki filmowej i świetni wykonawcy to najważniejsze atuty TRIO TANGO. Zapraszamy zgorzeleckich melomanów na ten czerwcowy koncert, który będzie doskonałym rozpoczęciem lata. Wstęp wolny!

Autor: Dorota Adaszewska