Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień dziecka i sportu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu

11 czerwiec 2018

8 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu – Święto Rodziny. Biorąca udział w tym cyklicznym wydarzeniu Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, do smakowitych, kulinarnych niespodzianek przygotowanych przez dyrekcję placówki i nauczycieli, dołożyła ze swojej strony rożek po brzegi wypełniony słodkościami. Z rąk Starosty odebrał go przedstawiciel samorządu uczniowskiego SOSW.

Na początku spotkania powitano przybyłych gości oraz uczniów i zaproszono do udziału w zabawach i konkurencjach sportowych.

Dzieci i młodzież brały udział w takich konkurencjach jak: „Skoki w workach”- wyścigi rzędów, „Tory przeszkód” z konkurencjami zwinnościowo-szybkościowymi, „Rzut beretem”. Słodką konkurencją okazała się konkurencja „Przystrajanie pierników”. „Eksperymenty dla dzieci” była to kolejna zabawa a jednocześnie warsztaty dla dzieci biorących udział w uroczystości. W Dniu Sportu nie mogło zabraknąć „Konkursu wiedzy o sporcie”. W tak gorącym dniu ciekawą zabawą z wodą okazała się – „Ballonada”. W Dzień Dziecka i Dzień Sportu ważnym wydarzeniem były turnieje: „Miniturniej Unihokeja” i „Miniturniej Tenisa Stołowego”. Podczas trwania zabaw i konkurencji sportowych miał miejsce występ artystyczny młodzieży, sztuka teatralna Sławomira Mrożka – groteska pt. „Śpiąca Królewna”.

W Dniu Dziecka nie mogło również zabraknąć tańców i muzyki. Podczas uroczystości dzieci jak i młodzież uczyła się kroków tańca nowoczesnego, kształtowała ekspresję ruchową, wspólnie bawiąc się i spędzając czas przy muzyce.

Dla uświetnienia tego wyjątkowego dnia, zorganizowane zostały również punkty malowania twarzy, tatuaży, puszczania baniek mydlanych, zabaw animacyjnych chustą, modelowania zwierząt z balonów, zabaw rekreacyjnych oraz wspólne czytanie książek na trawie „pod chmurką”. Na dzieci czekało stanowisko z popcornem oraz „bananowy poczęstunek”. Dzieci małe i duże mogły do woli korzystać z atrakcji – zjeżdżalni dmuchanego zamka.

Każdy ze zwycięzców otrzymał w tym dniu atrakcyjne, ciekawe, sportowe nagrody a wszyscy biorący udział w zabawach nagrody pocieszenia, słodycze. Uroczystość uświetnił przyjazd gości specjalnych – Państwowej Straży Pożarnej ze Zgorzelca. Po ostatniej konkurencji zaproszono wszystkie dzieci i gości do wspólnego poczęstunku, były kiełbaski, grochówka, ciasto, owoce, napoje i lody. Beztroskie zabawy, relaks, uśmiechy, razem spędzony czas wprawiły uczestników w pogodny i radosny nastrój.

Autor: SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku akceptacji na publikację, na stronie www.powiatzgorzelecki.pl Państwa wizerunku w związku z uroczystościami/wydarzeniami, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez:
nr telefonu: 603 154 875
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
adres do korespondencji:
Inspektor Ochrony Danych
ul. Boh. II AWP 8a
59-900 Zgorzelec

Polecamy
Kalendarium
Maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki