X edycja Integracyjnych Zawodów Sportowych

28 czerwiec 2018

W ubiegłą środę (20 czerwca) na boisku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu odbyła się X edycja Integracyjnych Zawodów Sportowych. Organizatorem turnieju rokrocznie jest Fundacja „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy”, przy której działają Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zgorzelcu. Rywalizacji sportowej, między uczestnikami, przyglądała się, m.in., Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn:
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Oddziale Miejskim Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lubaniu
Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jeleniej Górze
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Wałbrzychu
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodziców, Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu
Initiative Gorlitz
Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu
Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Zgorzelcu
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy” w Zgorzelcu

Imprezę rozpoczął Prezes Fundacji „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy” Sławomir Wojaczyński witając serdecznie zespoły sportowe oraz zaproszonych gości.

Zawody przebiegły w gorącej, a zarazem bardzo przyjaznej atmosferze. I choć każdy z zawodników z zaangażowaniem i radością przystąpił do wspólnej rywalizacji, to jednak najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich momentem było wręczenie pucharów, nagród oraz wyróżnień dla najlepszych sportowców w drużynach oraz najlepszych zawodnikach w konkurencjach indywidualnych.

Finansowego wsparcia w celu organizacji X edycji Integracyjnych Zawodów Sportowych udzieliło, m.in., Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku akceptacji na publikację, na stronie www.powiatzgorzelecki.pl Państwa wizerunku w związku z uroczystościami/wydarzeniami, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez:
nr telefonu: 603 154 875
adres do korespondencji: