Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Służba zdrowia w Powiecie Zgorzeleckim

06 sierpień 2018

 W dniu 3 sierpnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu odbyła się konferencja dotycząca profilaktyki i leczenia nowotworów, w której uczestniczył Janusz Cieszyński Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.
Inicjatorem spotkania była Pani Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Posłanka na Sejm RP okręgu jeleniogórskiego.

Gospodarzami wydarzenia byli Urszula Ciupak – Starosta Zgorzelecki oraz Mariusz Wieczorek – Wicestarosta. W konferencji uczestniczyli m.in. Rafał Ślusarz – Senator RP, Zofia Barczyk - Dyrektor WS-SP ZOZ w Zgorzelcu, Sławomir Zawada - Prezes PGE GiEK S.A., Radny Rady Powiatu Zgorzeleckiego, Leszek Sondaj – Dyrektor PGE GiEK Oddział KWB Turów S.A., Roman Wisiecki – Prezes Stowarzyszenia Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu, Dorota Bojakowska Prezes Bogatyńskiego Stowarzyszenia „Amazonki”. Środowisko lekarzy reprezentowali dr Marcin Wolski – z-ca dyrektora WS-SP ZOZ w Zgorzelcu ds. lecznictwa, dr Alicja Skibińska – Sośniak, dr Krzysztof Mazurek. Przedmiotem rozmów była celowość uruchomienia Centrum Radioterapii w Zgorzelcu.
Na wstępie Podsekretarz Janusz Cieszyński złożył samorządowi powiatowemu podziękowania za dobrą i ścisłą współpracę ze szpitalem, efektem czego jest wykwalifikowana kadra i dobrze wyposażony szpital powiatowy. Minister po krótce przedstawił założenia Narodowej Sieci Onkologicznej, dzięki której chory otrzyma kompleksowe wsparcie. W swojej wypowiedzi podkreślał, że to pacjent jest najważniejszy i to w trosce o niego usprawniany jest system opieki zdrowotnej. Utworzone centra wojewódzkie będą miały za zadanie ułatwić telefoniczne otrzymanie informacji, gdzie uzyskać pomoc adekwatną do schorzenia.
W poruszany na konferencji temat wprowadził dr Wolski, który zobrazował sytuację zachorowalności na naszym terenie oraz przedstawił sytuację pacjentów i problemów z jakimi się borykają. Zarówno dyrektor szpitala, jak i przedstawiciele „Amazonek”, podzielili się swoimi spostrzeżeniami i obawami, popartymi doświadczeniami.
Rafał Ślusarz Senator RP podkreślił ważną rolę naszego szpitala, jego położenie oraz strukturę. Starosta podziękowała zgromadzonym za wszelkie informacje i argumenty, które za pośrednictwem Podsekretarza Janusza Cieszyńskiego trafią do Ministra Zdrowia oraz wyraziła nadzieję, że odniosą pożądany skutek, jakim będzie uruchomienie Centrum Radioterapii w Zgorzelcu.

 

 

 

 

Polecamy
Kalendarium
Maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki