Seniorzy ze zgorzeleckiego Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki

04 październik 2018

„Dodawajmy do lat życia,
Niechaj jak najdłużej trwa!
Pamiętajmy o tym co dnia,
starzeć się jeszcze czas!”

Mówią słowa hymnu studentów Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zgorzelcu, którzy wczoraj (3 października) rozpoczęli kolejny semestr nauki.

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. W uroczystości udział wzięła Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

W trakcie wydarzenia, zgormadzeni mieli okazję wysłuchać wykładu ks. Marka Bonifatiuka. Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Świętych Równym Apostołom Konstantyna i Heleny przybliżył słuchaczom filozofię czasu na przestrzeni wieków.

„Czasu nikt nie widział, liczą się tylko chwile…” to hasło kolejnego etapu edukacji słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przed studentami-seniorami czas wspaniałych i ciekawych wykładów, warsztatów oraz wycieczek.

Życzymy wszystkim owocnej nauki!

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku akceptacji na publikację, na stronie www.powiatzgorzelecki.pl Państwa wizerunku w związku z uroczystościami/wydarzeniami, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez:
nr telefonu: 603 154 875
adres do korespondencji: