Podwójne święto u „Śniadeckich”.

04 październik 2018

Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu miało wczoraj podwójną okazję do świętowania: ślubowanie pierwszoklasistów i uroczyste otwarcie boiska w ramach „Budżetu uczniowskiego”.

3 października na zaproszenie Doroty Chitruń Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w uroczystości szkolnej wzięli udział Urszula Ciupak Starosta Zgorzelecki i Mariusz Wieczorek wicestarosta. Okazją do świętowania było pasowanie uczniów klas I-szych oraz otwarcie boiska szkolnego wykonanego w ramach projektu, który zwyciężył w konkursie „Budżet uczniowski”.
Wśród zaproszonych gości byli również Bogusława Witkowska Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, Agnieszka Skonieczka Dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa, ksiądz Dziekan Maciej Wesołowski, Mirosław Sadowski wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego, Sylwia Hećman przewodnicząca Rady Rodziców i rodzice uczniów.
Po okolicznościowych przemówieniach przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po czym ślubowanie złożyły wszystkie „pierwszaki”.
Uczniowie starszych klas przygotowali krótką przedstawienie, które w zabawny sposób pokazało szkolne życie, radości i dylematy ucznia.
Przekazania boiska wielofunkcyjnego dokonano po akademii. Wstęgę uroczyście przecięli zaproszeni goście. Nam pozostaje życzyć zrealizowania wielu pomysłów, z których będą korzystać kolejne roczniki młodzieży.

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku akceptacji na publikację, na stronie www.powiatzgorzelecki.pl Państwa wizerunku w związku z uroczystościami/wydarzeniami, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez:
nr telefonu: 603 154 875
adres do korespondencji: