Obchody Dni Seniora w DPS „Ostoja”

09 październik 2018

Październikowe obchody Dni Seniorów rozpoczęły się w DPS „Ostoja” bardzo intensywnie. W balowy nastrój wprowadziły wszystkich odwiedziny dzieci z Przedszkola Państwowego nr 2 w Zgorzelcu, które pod okiem wspaniałych Pań przygotowały dla naszych mieszkańców program artystyczny.

Następnie przedstawiciele DPS „Ostoja”, jak co roku, uczestniczyli w miejskich obchodach Dnia Seniora. Po raz kolejny ulicami Zgorzelca przeszedł barwny korowód kapeluszy. Podopieczni domu na zajęciach terapeutycznych wykonali kapelusze konkursowe, z których jeden doszedł do finału konkursu i razem z kapeluszem Klubu Seniora walczył o pierwsze miejsce.

Kolejnym wyjątkowym dniem było przedpołudnie muzyczne zorganizowane w świetlicy domu, gdzie mieszkańcy mogli spędzić czas na tańcach, rozmowach i delektowaniu się pysznym ciastem, a to wszystko przy akompaniamencie muzycznym naszego wolontariusza – Pana Szpaka.

Spotkania z okazji Dni Seniora to przede wszystkim czas radości, zdrowej rywalizacji, kreatywności i inwencji naszych podopiecznych. Ponadto nasi mieszkańcy, którzy obdarzeni są ogromnym sercem i wrażliwością, postanowili przekazać konkursowy kapelusz na aukcję dobroczynną dla niepełnosprawnej Samanty. Aukcja odbędzie się 14 października w Hali Sportowej PGE Turów w Zgorzelcu, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Autor: DPS "Ostoja"