Biesiada według tradycji

09 październik 2018

Początek jesieni na wsi był czasem spotkań, zabawy, rozmów i pracy przy … kiszeniu kapusty! Właśnie tę czynność, zgodnie z tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie, odtwarzają mieszkańcy Czerwonej Wody podczas Biesiady przy Kapuście.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się 6 października  w Domu Kultury w Czerwonej Wodzie.  Organizatorzy – Zespół Podolanie, zapewnili przybyłym gościom, wśród których znalazł się Wicestarosta Mariusz Wieczorek, wiele atrakcji.

Kiszenie kapusty w beczce oraz ubijanie masła w maśnicy, zgodnie z dawnym zwyczajem, stanowiły główny element wydarzenia. Program wzbogaciły także konkursy kulinarne: konkurs na najlepszy wypiek chleba według starych receptur oraz konkurs na najlepszą potrawę z kapustą.

Zespoły ludowe z województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego zadbały o muzyczną oprawę w rytmach muzyki folkowej. Grupy wokalno-taneczne swoimi pokazami przeniosły gości w świat tradycji i obrzędów sprzed lat.

Biesiada przy Kapuście to nie tylko zabawa, ale także cenna lekcja zwyczajów polskiej wsi dla młodych pokoleń.

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku akceptacji na publikację, na stronie www.powiatzgorzelecki.pl Państwa wizerunku w związku z uroczystościami/wydarzeniami, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez:
nr telefonu: 603 154 875
adres do korespondencji: