Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Łukasz Bzowski Trio zagrało kapitalnie!

26 październik 2018

W środowy wieczór (24 października) w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu zagrał zespół Łukasz Bzowski Trio w składzie: Łukasz Bzowski- fortepian, Kuba Olejnik- kontrabas i Michał Maliński -perkusja.

 

 

To było prawdziwe święto Muzyki w Zgorzelcu, muzyki najlepszej jakości, po prostu pięknej, zarówno energetycznej, jak i wzruszającej. Muzycy najzwyczajniej zachwycili i oczarowali tłumnie zgromadzoną zgorzelecką publikę! Bisy, owacje na stojąco, wspólne zdjęcia i autografy- tak przyjęliśmy Trio Łukasza Bzowskiego.

 Koncert zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina w oryginalnej, jazzowej interpretacji oraz kompozycje Łukasza Bzowskiego z nadchodzącej płyty Tria, po raz pierwszy wykonane publicznie.

Łukasz Bzowski- absolwent zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej, kompozytor i pianista jazzowy- zadedykował jeden z utworów swojemu nauczycielowi fortepianu, zaś inny- rodzicom obecnym na koncercie. To były wzruszające momenty środowego wieczoru. Zdecydowanie jednak dominował luz, radość i pozytywna energia. Prawdziwe show i absolutne mistrzostwo zaprezentował perkusista- Michał Malińki, czym zyskał pełen entuzjazm publiczności. Zachwycały także solówki na kontrabasie Jakuba Olejnika.

Koncert Chopin in Jazz organizowany był w ramach projektów: Muzyka dla Zgorzelca oraz Gramy i Śpiewamy dla Niepodległej, prowadzonych przez Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne, Miasto Zgorzelec, Powiat Zgorzelecki i Gminę Zgorzelec oraz PSM.

autor: D. Adaszewska

Polecamy
Kalendarium
Marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki