Łukasz Bzowski Trio zagrało kapitalnie!

26 październik 2018

W środowy wieczór (24 października) w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu zagrał zespół Łukasz Bzowski Trio w składzie: Łukasz Bzowski- fortepian, Kuba Olejnik- kontrabas i Michał Maliński -perkusja.

To było prawdziwe święto Muzyki w Zgorzelcu, muzyki najlepszej jakości, po prostu pięknej, zarówno energetycznej, jak i wzruszającej. Muzycy najzwyczajniej zachwycili i oczarowali tłumnie zgromadzoną zgorzelecką publikę! Bisy, owacje na stojąco, wspólne zdjęcia i autografy- tak przyjęliśmy Trio Łukasza Bzowskiego.

Koncert zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina w oryginalnej, jazzowej interpretacji oraz kompozycje Łukasza Bzowskiego z nadchodzącej płyty Tria, po raz pierwszy wykonane publicznie.

Łukasz Bzowski- absolwent zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej, kompozytor i pianista jazzowy- zadedykował jeden z utworów swojemu nauczycielowi fortepianu, zaś inny- rodzicom obecnym na koncercie. To były wzruszające momenty środowego wieczoru. Zdecydowanie jednak dominował luz, radość i pozytywna energia. Prawdziwe show i absolutne mistrzostwo zaprezentował perkusista- Michał Malińki, czym zyskał pełen entuzjazm publiczności. Zachwycały także solówki na kontrabasie Jakuba Olejnika.

Koncert Chopin in Jazz organizowany był w ramach projektów: Muzyka dla Zgorzelca oraz Gramy i Śpiewamy dla Niepodległej, prowadzonych przez Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne, Miasto Zgorzelec, Powiat Zgorzelecki i Gminę Zgorzelec oraz PSM.

autor: D. Adaszewska