Złoto i brąz dla taekwondzistów ze Zgorzelca

29 październik 2018

Ponad 600 sportowców w miniony weekend wystartowało w międzynarodowych zawodach Pucharu Polski Legionowo Cup. Jak zwykle nie zawiedli reprezentanci UKS Warrior Zgorzelec.

Świetny start zanotował Filip Olszak i Kacper Witek. Filip przywiózł złoty medal wygrywając wszystkie swoje walki. W finale reprezentant Polski pokonał wyraźnie rywala z poznańskiego AZS-u. Po wygranym pierwszym starciu Kacper w półfinale przegrał z późniejszym zwycięzcą całej kategorii wagowej -59kg. Tym samym zawodnik z przygranicznego miasta uplasował się na III miejscu.

-Teraz naszych młodzików czeka start w międzywojewódzkich mistrzostwach, które odbędą się 27 października koło Opola. - opowiada Wojciech Pawłowski - Dodam jeszcze, że na początku listopada Filip w ramach kadry będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy U-21, które odbędą się w Warszawie.

Zawodnicy dziękują za pomoc w wyjeździe: Gminie Miejskiej Zgorzelec, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz Bazylia Pizza & Pasta.

Autor: W. Pawłowski