Młodzicy UKS Warrior na medal

05 listopad 2018

Świetny start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików odnotowali nasi sportowcy. Reprezentacja zgorzeleckiego klubu taekwondo olimpijskiego zdobyła złoty, srebrny i dwa brązowe krążki.

Dwukrotnie na podium uplasowała się Kornelia Mazur. W konkurencji sprawnościowej młodziczka nie dała szans swoim rywalkom i zdobyła złoty medal. W walce finałowej przegrała pojedynek na punkty i zajęła II miejsce.

Daniel Mróz wywalczył dwa brązowe medale, zarówno w dwuboju jak i walkach stanął na trzecim miejscu podium. Warto dodać, że Daniel jako dziesięciolatek był najmłodszym rocznikiem startującym w tej kategorii, pomimo tego dobrze poradził sobie ze starszymi przeciwnikami.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najważniejszym startem dla zawodników w wieku 10-11 lat. W minioną sobotę adepci koreańskiej sztuki walki rywalizowali w układach formalnych, dwuboju technicznym oraz walkach. W zmaganiach uczestniczyli sportowcy z województw małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz Dolnego Śląska.

Członkowie stowarzyszenia mogli wystartować w turnieju dzięki dotacji Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz środkom PGE GiEK S.A.

Autor: W. Pawłowski

Styczeń 2019