Wyjątkowe Święto – podopieczni DPS Ostoja odwiedzili swoich bliskich na cmentarzu

09 listopad 2018

Z racji tegorocznego Święta Zmarłych, jak co roku nasi mieszkańcy wraz z Zespołem Terapeutyczno-Opiekuńczym pamiętali o zmarłych podopiecznych DPS Ostoja.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, dzięki wspólnej, kilkudniowej pracy przygotowaliśmy kilkadziesiąt stroików, które potem trafiły na mogiły naszych byłych mieszkańców oraz uporządkowaliśmy i udekorowaliśmy ich groby. Podopieczni, którzy od nas odeszli zawsze są w naszych sercach, często ich wspominamy, nie tylko podczas Święta Zmarłych.

Pensjonariusze DPS Ostoja zawsze mają możliwość odwiedzenia swoich bliskich na cmentarzu. Pomagają im w tym pracownicy socjalni oraz terapeuci. Jest to niezwykle ważny element ich życia. Podczas wizyt na cmentarzach, nie tylko zgorzeleckim ale również okolicznych, nasi seniorzy mogą pomodlić się na grobem swojej bliskiej osoby, bo jak wiadomo wymiar duchowy jest niezwykle ważny dla osób w podeszłym wieku.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tak wzniosłą akcję, za znicze, kwiaty oraz gałęzie, które nasi terapeuci zamienili w przepiękne stroiki.

Autor: DPS "Ostoja"