Ślubowanie pierwszej klasy oddziału wojskowego.

03 grudzień 2018

29 listopada (czwartek) wicestarosta Mirosław Fiedorowicz wziął udział w uroczystym ślubowaniu klas I oddziału wojskowego. Data nieprzypadkowa, bo związana z wybuchem Powstania Listopadowego. Tradycją już jest, że właśnie w rocznicę tego wydarzenia odbywa się ślubowanie w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.

Dzień ten był chwilą szczególną zarówno dla uczniów składających ślubowanie jak i zaproszonych gości, a w szczególności dla rodziców, którzy z dumą i wzruszeniem patrzyli na swoje dzieci.
Na zakończenie uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny, w którym zaprezentowali piosenki wojskowe. Nie zapomniano również o poczęstunku dla wszystkich gości.

Maj 2019