Spotkania opłatkowe w Powiecie Zgorzeleckim

18 grudzień 2018

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełnienia marzeń i okazywania sobie wzajemnej troski i miłości.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”
Do tradycji należy organizowanie przedświątecznych spotkań opłatkowych oraz przygotowanych przez młodzież jasełek przez funkcjonujące na terenie Powiatu Zgorzeleckiego organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne i opiekuńcze, służby mundurowe i urzędy administracji publicznej. W spotkaniach tych wzięli udział Starosta Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Sokołowska, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik oraz członkowie Zarządu Krystyna Radzięta i Mirosław Celuch. Dzieląc się opłatkiem i obdarowując z serca płynącymi życzeniami, wraz z mieszkańcami powiatu cieszyli się podniosłym, świątecznym nastrojem Narodzenia Pańskiego przy stołach zastawionych tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Marzec 2019