Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu

05 luty 2019

5We wtorek w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na podległym terenie oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. Określono również priorytety działań policjantów na bieżący rok. W odprawie uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Wczoraj o godzinie 12:00 w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca ostatni rok pracy zgorzeleckich funkcjonariuszy z udziałem I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektora Piotra Leciejewskiego, kadry kierowniczej zgorzeleckiej komendy, pracowników Policji oraz przedstawicieli samorządów i instytucji współpracujących z Policją.

Spotkanie rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu mł. insp. Adam Łachacz, który przywitał wszystkich uczestników spotkania.

W dalszej części spotkania Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu kom. Antoni Owsiak, omówił wyniki pracy pionu kryminalnego oraz najważniejsze realizacje. Następnie mł. insp. Adam Łachacz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu przedstawił efekty pracy funkcjonariuszy pionu prewencji oraz omówił sytuacje kadrową i główne kierunki policyjnych działań na bieżący rok. Podziękował policjantom i pracownikom Policji za wysiłek i trud wkładany w codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przedstawicielom samorządu podziękował za pomoc i wsparcie jednostek policji powiatu zgorzeleckiego oraz podziękował za dotychczasową owocną współpracę z instytucjami współpracującymi z Policją.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu w osobach Pana Artura Bielińskiego Starosty Zgorzeleckiego, Pana Piotra Konwińskiego Zastępcy Burmistrza ds Inwestycji, Sekretarz Gminy Zgorzelec Pani Anna Demuth-Majda, Prezes Sądu Rejonowego w Zgorzelcu Pani Dominika Gotthard, a także Zastępca Prokuratora Rejonowego Pan Paweł Podhajski.

Odprawę podsumował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Piotr Leciejewski, który odniósł się do zagadnień omawianych w trakcie odprawy, podziękował instytucjom i władzom samorządowym za dobrą współpracę z Policją, a policjantom za osiągnięte wyniki i trud wkładany w realizację zadań. Nakreślił również kierunki działania na obecny rok zaznaczając przy tym rolę policjantów pełniących służbę w terenie oraz ich wpływ na bezpieczeństwo i ocenę społeczeństwa.

Żródło: podkom. Agnieszka Goguł

Kwiecień 2019