Barwny karnawał w Ostoi!

22 luty 2019

SAM 1545Okres karnawału to barwny czas w wielu społecznościach. Najsłynniejsze karnawałowe pochody charakteryzują się korowodem wielu barw i kształtów. Podobnie w tym roku było w Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Zgorzelcu.

Seniorzy spędzili ten wyjątkowy dzień w towarzystwie zaproszonych gości i przyjaciół Domu, wśród których nie mogło zabraknąć: Ireneusza Owsika - Etatowego Członka Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego, przedstawicieli Zespołów Ludowych „Żarki” i „Łużyczanki”, wieloletnich wolontariuszy, przedstawicieli Stowarzyszenia Apostolstwa Trzeźwości oraz uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Zgorzelcu.

Zarówno zaproszeni goście, pracownicy DPS, jak i sami mieszkańcy mieli na sobie najróżniejsze przebrania. Oprócz uczty dla ciała i ducha (zapewnionych przez pysze dania kuchni polskiej oraz muzykę wolontariusza Zdzisława Szpaka) dodatkową atrakcją dla wszystkich były zorganizowane konkursy. Ważnym momentem zabawy było podziękowanie dla najaktywniejszych mieszkańców, którzy codzienną pracą na rzecz swojego domu oraz godnym jego reprezentowaniem podczas imprez kulturalno-oświatowych stale wspierają wszelkie działania pracowników DPS.

Na zakończenie balu zostali wybrani również król i królowa balu! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Źródło: Estera Gilowska

SAM 1523 SAM 1594