II Zimowe Inspiracje Kulinarne w Pieńsku

25 luty 2019

58535bW sobotę 23 lutego Pieńsk stał się prawdziwym regionalnym centrum zespołów ludowych, które uświetniły swoimi występami tegoroczne Zimowe Inspiracje Kulinarne.

Już po raz drugi w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji odbyło się integracyjne spotkanie Zespołów Ludowych, które do Pieńska przyjechały nie tylko z obszaru powiatu zgorzeleckiego, ale także powiatu lubińskiego, chojnowskiego, bolesławieckiego i lubańskiego. Na scenie wystąpił: zespół Michalinki z Konradówki, Podolanie z Czerwonej Wody, Kwiatowianki z Żarskiej Wsi, Izerskie Bogdanki z Mirska, zespół Roztoka z Rudnej, zespół Pogranicze z Studnisk, Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa, zespół Zagajnik – Wykroty oraz gospodarze – Lasowianie z Pieńska.

Podczas spotkania dominowały kolorowe stroje ludowe, stoły zastawione regionalnymi przysmakami oraz radosna muzyka i taniec. Głównym punktem programu był konkurs kulinarny w którym ocenie poddawane były smaki potraw oraz wystrój stołów.

Zimowe Inspiracje Kulinarne są nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale umożliwiają także pozyskiwanie ciekawych przepisów kulinarnych, związanych z potrawami regionalnymi - szczególnie z tradycjami lokalnymi.

W spotkaniu Zespołów Ludowych uczestniczyła Małgorzata Sokołowska - Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego, władze samorządowe Gminy Wiejskiej Zgorzelec, władze samorządowe Pieńska oraz liczni sponsorzy wspierający organizację imprezy.

Fot. Mariusz Pozorski

Czerwiec 2019