Zawarto umowę na prowadzenie Domu dla Dzieci „Nadzieja”

01 marzec 2019

Image6podpisanie porozumieniaW czwartek 28 lutego władze Powiatu Zgorzeleckiego podpisały umowę z Karkonoskim Stowarzyszeniem Pomocy Dziecku i Rodzinie „Nadzieja” na prowadzenie dla Powiatu Zgorzeleckiego Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej dla czternaściorga dzieci - Dom dla Dzieci „Nadzieja” w Lubomierzu.

Do tej pory dzieci, które postanowieniem sądu musiały być umieszczone w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, trafiały często do domów dziecka umieszczonych z dala od naszego powiatu. Takich dzieci jest aż 140. Choć potrzeby powiatu zgorzeleckiego są dużo większe niż jeden dom dziecka, to z całą pewnością jest to początek dobrych zmian w regionie.

Dzięki podpisanej umowie dzieci będą mogły być bliżej swoich bliskich, często nie musząc nawet zmieniać szkoły do której uczęszczają. Z kolei rodzice chcący odzyskać prawa do dzieci uzyskają możliwość częstszych odwiedzin, co pomoże i dzieciom i im w tak trudnym momencie ich życia.

Nadzór merytoryczny nad Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą w Lubomierzu będzie sprawować Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu.

Podpisy pod umową o powierzenie realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego dla czternaściorga dzieci w okresie od 1 marca 2019 r. do 31 grudnia 2023 r.” złożyli:

• Artur Bieliński - Starosta Zgorzelecki
  • Ireneusz Owsik - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego
  • Żaneta Babul - Prezes Zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Nadzieja”
  • Marek Bartecki - Wiceprezes Zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Nadzieja”

Stosowne porozumienie w sprawie realizacji zadania zostało również zawarte pomiędzy Arturem Bielińskim - Starostą Powiatu Zgorzeleckiego a Danielem Koko - Starostą Powiatu Lwóweckiego.

Image2podpisanie porozumienia Image3podpisanie porozumienia

Image4podpisanie porozumienia Image5podpisanie porozumienia